Heinolan aluemestaruus, A- silmujen megafinaali- ja kutsukilpailut

Takaisin edelliselle sivulle

Aika: 16.2.2019 - 17.2.2019
Paikka: Versowood-Areena, Heinola
Tapahtuman sivu: Heita
Lisää kalenteriin: iCal

Heinola aluemestaruus ISU-sarjat, A-silmujen megafinaali, B-silmujen ja Aluesarjojen aluefinaali ja kutsukilpailu

Aika: lauantaina ja sunnuntaina 16.2.-17.2.2019

Järjestäjä:  Heinolan Taitoluistelijat ry 

Paikka:  Heinolan Jäähalli (Versowood-Areena) Urheilukatu 2 18100 Heinola

Tapahtuman sivuhttps://www.heita.fi/

Tulokset:

 

Tärkeät dokumentit:

 

Noviisit tytöt aluemestaruus, FS

1)Matilda Niiranen, HeiTa 46,03

2)Sofia Ruuttunen, Htl, 44,92

3)Alise Ylijoki, Koovee, 43,49

….

5)Roosa Halme, Htl, 39,62

11 osallistujaa

 

Debytantit, tytöt aluemestaruus, FS

1)Rosa Reponen, TapTl, 57,13

2)Nella Aaltonen, TapTl, 51,05

3)Henna Mattila, TapTl, 49,45

19)Tia Pyhäjoki, Htl, 32,92

20 osallistujaa

 

A-silmut megafinaali FS

1)Eveliina Pogosova, TapTlL 34,42

2)Peppiina Saarenkylä, TapTL, 33,80

3)Sini Alku, TapTL, 33,53

5)Josefiina Länsiö, HTL, 32,25

14)Frida Nurminen, HTL, 21,31

14 osallistujaa

B-silmut tytöt aluefinaali FS

1)Olivia Krestiannikova, TapTL, 29,29

2)Julia Wiklund, HTL, 27,44

3)Ooda Pyhäjärvi, LTL, 26,97

23 osallistujaa

 

 

 

Juniorit B aluefinaali SP

1)Seela Korpisaari, 61, 26

2)Sara Tuominen, 59,10

3)Rosa Nikkilä, 54,28

8)Senni Ojala, HTL, 27,49

13 osallistujaa

Aluejuniorit aluefinaali FS

1) Iida PELTOLA, HTL, 29,60
2) Peppi MOILANEN, HTL, 25,53
3) Emmi LEHTONEN, HTL, 24,44

6 osallistujaa

 

 

Aluedebytantit aluefinaali

1) Meri-Tuuli Kuossari RTL 35,67
2) Veera Malmipuro HTL 34,33
3) Eevi Viitanen HTL 34,00

8 osallistujaa

 

 

Minit tytöt, tähtiarviointi

1) Alisa Alaranta LTL 53,17
2) Erin Levola UpTL 45,00
3) Milda Vartiainen LTL 42,67

11) Tara Tuhkasaari HTL 34,00

16 osallistujaa

Tintit

1 Sohvi Koskinen Heita 23,00
2 Polina Timukova LTL 20,33
3 Crista Mäkinen LTL 17,33

Luistelujärjestyksessä:
Eerika Lonka HTL
Sonja Pääkkönen HTL

9 osallistujaa

Taitajat Axel

1) Iiris Lyytikäinen Varala 41,00
2) Karoliina Alasmaa HTL 38,00
3) Unna Peltotalo Varala 30,67

3 osallistujaa

Taitajat, ei axel

1 Venla Takala Varala 47,00
2 Liisa Hakala HTL 38,33
3 Salla Sukanen Varala 37,67

5 Aino Riihimäki HTL 36,33
7 Anni Laurila HTL 27,67

7 osallistujaa